Kilo Alma Programı Nedir ?

Vücut yapımız, aynada bizi mutlu edip etmemesinin yanı sıra sağlıklı olup olmadığımızın habercisi de olabilir. Boyumuza gore kilomuz yani beden kütle indeksimiz ile vücuttaki yağ ve su oranımız vücudumuzun sağlıkla çalışması için belli değerler aralığında olmalıdır. Kilo ve yağ oranımızın çok yüksek olmaması gibi çok düşük de olmaması önemlidir.Unutulmamalıdır ki vücudumuzda yeterli yağ kütlesi olmadığında hormon üretemez ve aldığımız besinleri vücutta kullanamayız. Bu da vücudumuzun gerekli işlevlerini yerine getirememesine yol açar.

Kilo almak dışarıdan kolay gibi görünse de kilo alırken bir diyetisyen ile çalışmak ve sağlıklı bir kilo alımı sağlamak önemlidir. Kilo alma talebi ile bize başvuran danışanlarımızda önceliğimiz zayıflığın nedenini çözmektir. Bunun nedeni az kalori alımı, çok egzersiz yapmak veya metabolik sebepler olabilir. Nedenini bulduktan sonra vücut analiz cihazımızla yağ, kas, su ve metabolik hız değerlendirmesi yapıyoruz. Tahlil sonuçlarınızı da inceledikten sonar tamamen kişiye ve zayıflık nedenine özel bir program oluşturuyoruz.

Kilo alma programlarında diyetin, kişinin uyum sağlayabileceği miktarda besin içermesi önemlidir. Bunun için danışanımızı nnormalde beslenmesine en uygun şekilde diyet program oluşturduktan sonar sıkı takip sağlıyoruz. Programa uyum sağlayabildikçe de yüzyüze görüşmelerimizde diyet programında güncellemeler yapıyoruz.

Haftada 1 veya 10 günde 1 olmak üzere farklı sıklıkta yüz yüze görüşme programlarımız bulunmaktadır. Paket ücretlerimiz ise aylık veya 3 aylık olarak belirlenmiştir. Sıkı takip sağlamak için Whatsapp üzerinden dilediğiniz zaman soru sorma imkanınız bulunmaktadır.

Vücut analizi yaptırarak sürece bir adım atmak istiyorum diyorsan, hadi…

Hizmetimiz Hakkında Teklif Alabilirsiniz