Populer Diyetler Uyguluyor Muyuz?

Her yıl yeni birçok populer diyet ile karşılaşıyoruz. Kimisi sadece çiğ besinlerle kimisi de sağlıklı yağlarla kilo kaybı vaadediyor. 

Son yılların populer diyetlerinden ketojenik diyet, glutensiz diyet, aralıklı oruç (IF), su orucu, Dukan diyeti, paleo diyeti, Karatay diyeti bizlere de en çok söylenen diyetlerden bazılarıdır.

Sağlıklı ve dengeli beslenme ile zayıflama sürecine ilk başlarken bunlar gibi popular ancak kişiye özel olmayan ve hatta sağlık problemi olan kişiler için zararlı olabilecek diyetleri uygulamak hayati riskler barındırabilir. İlk başlarda muhtemelen etkin kilo kayıplarına neden olacak bu diyetlerin uzun süre  sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı kazandıramaması nedeniyle, diyet bırakıldıktan sonra verilen kilolar fazlasıyla geri alınıyor.

Peki bu diyetler ne zaman uygulanabilir?

Biz de BETDEN Diyet Kliniği olarak danışanlarımıza zaman zaman bu diyetlerden bazılarını uygulayabiliyoruz. Özellikle kilo verme sürecinde duraksama dönemine girildiyse ketojenik diyet, düşük kalorili diyet, glutensiz diyet veya aralıklı oruç(IF) gibi vücudu şaşırtacak ve kilo direncini kıracak farklı bir diyet uygulanabilir. Fakat bunları uygulamadan önce kişinin diyeti uygulamamasını gerektiren herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığı da göz önünde alınmaktadır.

Tüm diyet programlarımız ve size en uygun olanı öğrenmek için Haydi, tanışalım artık 

Hizmetimiz Hakkında Teklif Alabilirsiniz